Rizling vlašský

Rizling vlašský je typické biele odrodové víno s vyrov­nanou kvalitou. Má svet­lo­zelenú až zele­nožltú farbu s iskrou slnka. Víno charak­te­rizuje svieža vôňa lipového medu a lúčnych kvetov, ktorá pripomína horké mandle alebo zelené jablká. Je plné citru­sových aróm a v bukete sa objavujú aj príjemné ovocné vône. A toto všetko harmo­nicky dopĺňa všadep­rí­tomná šťavnatá kyse­linka. Chuť je príjemná, svieža a jemná. Typické kyse­linky sú doplnené plne ovocnými tónmi a spolu vytvárajú veľmi harmo­nické víno, ktoré poteší každého milovníka vína. Odroda je typická pre Malo­kar­patský región.

Víno je vhodné ako aperitív a ako doplnok teplých aj studených pred­jedál a hlavných jedál z teľa­cieho mäsa i slad­ko­vodných rýb. Odpo­rúčame podávať aj k pečeným rybám, špecia­litám z brav­čového mäsa, k husacine a hydine na všetky spôsoby, zape­kaným cesto­vinám, tvrdým dobre vyzretým syrom, ale aj k pikantným oblo­ženým chle­bíčkom, jemným paštétam, prípadne k fádnejším jedlám, kde je nutné povzbudiť chuť kyse­linkou. Ako mladé víno je vhodné aj k zabí­jač­kovým špecia­litám. Je vyni­kajúce na pose­denie s pria­teľmi a na zahnanie smädu vo vínnom striku.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20