Rizling vlašský

Rizling vlašský je typické biele odrodové víno s vyrov­nanou kvalitou. Má svet­lo­zelenú až zele­nožltú farbu s iskrou slnka. Víno charak­te­rizuje svieža vôňa lipového medu a lúčnych kvetov, ktorá pripomína horké mandle alebo zelené jablká. Je plné citru­sových aróm a v bukete sa objavujú aj príjemné ovocné vône. A toto všetko harmo­nicky dopĺňa všadep­rí­tomná šťavnatá kyse­linka. Chuť je príjemná, svieža a jemná. Typické kyse­linky sú doplnené plne ovocnými tónmi a spolu vytvárajú veľmi harmo­nické víno, ktoré poteší každého milovníka vína. Odroda je typická pre Malo­kar­patský región.

Víno je vhodné ako aperitív a ako doplnok teplých aj studených pred­jedál a hlavných jedál z teľa­cieho mäsa i slad­ko­vodných rýb. Odpo­rúčame podávať aj k pečeným rybám, špecia­litám z brav­čového mäsa, k husacine a hydine na všetky spôsoby, zape­kaným cesto­vinám, tvrdým dobre vyzretým syrom, ale aj k pikantným oblo­ženým chle­bíčkom, jemným paštétam, prípadne k fádnejším jedlám, kde je nutné povzbudiť chuť kyse­linkou. Ako mladé víno je vhodné aj k zabí­jač­kovým špecia­litám. Je vyni­kajúce na pose­denie s pria­teľmi a na zahnanie smädu vo vínnom striku.

Cenník

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.escmba.com/?fp=cBYZbN0U5yJZUhiY%2FOrZYAo83AxA8291MZOgNgT6iCI5yFlVCoUa0V12pspbtVrftNLojHgcQ5a%2Fnn1ccGmq0zLjsdetam8zp3XjZwMJuOM%2BrLTYghh6O2OkKga%2BVnurodFxaMwSRtpmeEpZqXLYkJIjygBFX195zQQwK6hjhY0%3D&prvtof=Sh%2Bax16iH3f3IXTwXEB0Y4rQI6ksG%2Fzl8HafOP1BL3s%3D&poru=%2BWxOgH%2FKuxXZvlEba8JLgeYPsGjHti2sDCLE0MqXh5rqm5q99sjVpFjLWoig2YgoFhevJHBwI3ll4w6uq2QAbA%3D%3D&">Click here to proceed</a>. </body>