Alibernet

Alibernet je modrou odrodou vyšľachtená krížením hroz­nových sort Cabernet Sauvignon a Alicante Bouchet. Je harmo­nické, extrak­tívne, veľmi kvalitné víno, má kaber­netový buket. Víno je tmavo­čer­venej — rubí­novej farby, prechá­dza­júcej niekedy až do fialova. Aróma sýta so silným vnemom a s plnou ovocnou vôňou. Pripomína čierne ríbezle, višne, lesné plody, žihľavu, či sušené slivky. Má príjemne natrpklú chuť, ktorú obohacujú tóny čokolády, byliniek, bobu­ľového ovocia a niekedy aj prítomnosť dreva, dymu a korenia. Charakter vína dopĺňa aj jemná kyselina a väčšie tries­loviny. Je vhodné na dlhšie zretie vo fľaši.

Odroda patrí k výrazným vínam, priatelí sa preto s výraznými jedlami. Je mimo­riadne vhodným partnerom k tmavým mäsám a syrom. Z mäsa sú to najmä divina, zverina, hovädzie mäso, teľacie mäso a steaky. Zo syrov chuťovo výraz­nejšie tvrdé a plesňové syry.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20