Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je dnes nepo­chybne jednou z najdô­le­ži­tejších a najkva­lit­nejších modrých muštových odrôd viniča na svete a preto mu hovoríme aj kráľ modrých muštových odrôd. Má vysoký obsah anto­ky­anových farieb a tanínu. Má výraznú odrodovú príchuť caber­ne­tového charakteru a vyšší obsah kyselín. Víno má svoju noblesu a šarm. Je mimo­riadne kore­nisté, typické s výrazným odro­dovým charak­terom. Farba vína je atrak­tívna rubí­no­vo­červená. V inten­zívnej ovocno-kvetinovej vôni objavíte vôňu čerešní, višní, sliviek, čiernych ríbezlí, čierneho korenia, fialiek i jemný anízový tón. V chuti tiež dominujú kúsočky čiernych ríbezlí, ale aj mäkká tries­lovina, čerstvo pomleté čierne korenie a primeraná čokoládovo-bylinná dochuť. Robustná chuť je zahalená do príz­načnej vône dreva. Star­nutím vína sa stupňuje kore­nistosť, sýtosť farby. 

Toto víno dopo­ru­čujeme podávať k poľov­níckym špecia­litám, ako napr. kore­nisté úpravy diviny, k ples­ňovým dobre vyzretým syrom, steakom, biftekom, k mäsovým polievkám. Hodí sa aj k brav­čovému a hovä­dziemu mäsu, ku kačici, husi a aj k vnútornostiam.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20