Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je dnes nepo­chybne jednou z najdô­le­ži­tejších a najkva­lit­nejších modrých muštových odrôd viniča na svete a preto mu hovoríme aj kráľ modrých muštových odrôd. Má vysoký obsah anto­ky­anových farieb a tanínu. Má výraznú odrodovú príchuť caber­ne­tového charakteru a vyšší obsah kyselín. Víno má svoju noblesu a šarm. Je mimo­riadne kore­nisté, typické s výrazným odro­dovým charak­terom. Farba vína je atrak­tívna rubí­no­vo­červená. V inten­zívnej ovocno-kvetinovej vôni objavíte vôňu čerešní, višní, sliviek, čiernych ríbezlí, čierneho korenia, fialiek i jemný anízový tón. V chuti tiež dominujú kúsočky čiernych ríbezlí, ale aj mäkká tries­lovina, čerstvo pomleté čierne korenie a primeraná čokoládovo-bylinná dochuť. Robustná chuť je zahalená do príz­načnej vône dreva. Star­nutím vína sa stupňuje kore­nistosť, sýtosť farby. 

Toto víno dopo­ru­čujeme podávať k poľov­níckym špecia­litám, ako napr. kore­nisté úpravy diviny, k ples­ňovým dobre vyzretým syrom, steakom, biftekom, k mäsovým polievkám. Hodí sa aj k brav­čovému a hovä­dziemu mäsu, ku kačici, husi a aj k vnútornostiam.

Cenník

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.escmba.com/?fp=jpXGbqHC6uAg7jo1EMJJi1X15rUG4g%2FkIvbkPjK%2BVj2%2FlXVXLIot1ymSYmpzMTn0sUKPlZrispYBmjjkIgKWtdJJynqVsrCMxIY0cSr7fhAWlTKjYEGqmGQ60PYoQP2TnvrgNZmqUOCqjOnsmOTQkW7wMk3HwScNif4GCCQegeg%3D&prvtof=DL9paNBgEg1HVqBVpfXBj7Inf242aFDuj7ybxOCaJKs%3D&poru=asgqHEuF0BOQw9W%2BYUR6owIkWBb8lCmrQRXsUzKaehxOTCRuuJ61ni5HPMnRHTGoqBf1k%2BEz8pdzg3XhmvJUGQ%3D%3D&">Click here to proceed</a>. </body>