Frankovka modrá

Fran­kovka Modrá je ľahšie menej výrazné červené víno. Sýta červená farba môže prechádzať až do ohnivo tmavých rubí­nových tónov. Vo vôni prevažuje škorica a zrelé višne, doplnené záhadným dymovým podtónom, ďalej je to kôstkové ovocie alebo vlašské orechy. Pri najtep­lejších ročníkoch sa do vôní vkráda aj krásna slad­kastá vôňa prezretých malín, či černíc. Typická chuť Fran­kovky je príjemne drsná a kore­nistá, obohatená nená­padnými dymovými tónmi, zane­cháva dlho­trvajúci a výrazný vnem na podnebí. Môžeme v nej nájsť aj chuť škorice alebo horkej čokolády.

Fran­kovka Modrá sa hodí ku kore­nistým jedlám z tmavého mäsa, ku grilo­vaným a pečeným jedlám z hydiny a predov­šetkým k divine. Ideálnym partnerom je k hovä­dziemu a teľa­ciemu steaku, anglickej roštenke, svieč­kovej, teplej šunke, či údenému jazyku. Dá sa skom­bi­novať aj s tvrdým ples­ňovým a údeným syrom alebo cestovinou.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20