Rulandské biele

Príťažlivá vôňa kvetov a plná zamatová chuť zara­dzujú moky z tejto odrody medzi naše najžia­da­nejšie. Rulandské biele patrí do skupiny odrôd použí­vaných na výrobu najkva­lit­nejších bielych vín. Ich kvalita nadobúda star­nutím jemný buket. Noblesná vôňa medových plástov, broskýň, mandlí, dominujú aj tóny manda­rín­kovej šupky a dužiny grepov. Je bohaté a plné, výborné na celo­ve­černú konzu­máciu, ale aj na dlhodobú archi­váciu. Je to extrak­tívne svieže ľahké víno s harmo­ni­zu­júcimi kyse­linami a s jemnou arómou. Svojím charak­terom blízke Char­donnay, s buketom blízkym Ruland­skému Sivému.

Dopo­ru­čujeme ho podávať k varenému mäsu, k prírodným úpravám hovä­dzieho mäsa, k zele­ni­novým a ovocným pred­krmom, k hydine, teľacím špecia­litám, paštétam, rybám a k tvrdším bielym syrom.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20