Müller Thurgau

Ľahké svieže víno s ovocným charak­terom. Jemne aroma­tické, extrak­tívne mäkšie, často vyššej kvality. Farba vína je svetlo žltozelená s iskrou do zlata. Má muškátovo-kvetinovú vôňu, vonia po vanilke a mand­liach, v jemnej aróme môžete objaviť aj grepovú šupku. Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aroma­tickými a chuťovými tónmi. V ovocnej kore­nistej chuti sa objavuje hrozno, broskyne i jablká. Príjemný charakter mu dodáva aj nižší obsah kyselín, vďaka ktorému je Müller Thurgau harmo­nické, stredne plné víno. Obľubujú ho hlavne mladí konzu­menti a dámy. Jeho sviežosť si treba užiť, kým je mladé. Vekom stráca iskru, lebo dlhším zretím sa znižuje výraznosť buketu. Biela odroda Müller Thurgau má za sebou viac ako storočnú históriu. Je jedným z najstarších krížencov. Je kríženec medzi odrodami Rizling rýnsky a Silvánske zelené.

Müller Thurgau je ideálny v kombi­nácii s rôznymi úpravami slad­ko­vodných rýb, s jemnými omáčkami, bielym mäsom a hydinou pečenou alebo grilo­vanou bez omáčok. Vhodný je tiež k cesto­vinám, k lososovi, zele­ni­novým a ovocným šalátom, k dusenej zelenine, studeným pred­jedlám ale aj k ovocným dezertom. Jeho jemné aroma­tické charak­te­ristiky vyniknú v kombi­nácii so syrom.

Cenník


Warning: file(http://www.escmba.com/links12/20171204.txt) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/do1013800/www_root/wp-content/themes/custom/footer.php on line 20